Enerji Ve Çevre Politikamız

Enerji ve Çevre Politikamız
Doğaya bırakılan plastiklerin geri dönüştürülerek tekrardan kazanılması, üretim sürecinde kullanılması hem şirketimizin başarısı hem de doğanın temiz tutulabilmesi için önemli bir unsurdur.

21. yüzyılın malzemesi olarak nitelendirilen plastik kökenli malzemeler; kullanım kolaylığı, hafiflik, esneklik, kolay işlenebilirlik, geri dönüşüm, ekonomik olma gibi sundukları pek çok avantaj nedeniyle her yerde görülmektedir.

Plastiklerin çevreyi kirlettiği iddia edilmektedir. Oysa, kirletmek insan davranışlarının bir sonucudur. Plastik poşetleri, şişeleri ve diğer plastik ambalaj malzemelerini denize ya da doğaya atanlara yönelik tedbirler almamız, toplumumuzu bilinçlendirmemiz gerekmektedir, “kontrolsüzce kullanılan” ve gelişi güzel çevreye bırakılan plastikleri suçlu ilan etmek doğru bir yaklaşım değildir. Sonuçta plastiklerin yeri doğa değil, geri dönüşüm noktaları olmalıdır. Dünyada bu bilinç büyük ölçüde yerleşmiş olmasına rağmen ülkemizde tam anlamıyla uygulamaya geçilememiştir.

Plastiklerin üretim ve geri dönüşüm aşamalarında en az enerji tüketen, bu yönleri ile en çevreci ürün oldukları konusunun altını önemle çizmek gerekiyor. Pek çok açıdan büyük avantaj sağlayan plastikler, hafif malzemeler oldukları için nakliyede harcanan enerjiden de önemli oranda tasarruf edilmesini sağlıyor.

Geri Dönüşümün Önemi;

1. Doğal kaynaklarımızın korunmasını sağlar.

2. Enerji tasarrufu sağlamamıza yardım eder.

3. Atık miktarını azaltarak çöp işlemlerinde kolaylık sağlar.

4. Geri dönüşüm geleceğe ve ekonomiye yatırım yapmamıza yardımcı olur.

Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle hammadde ihtiyacı azalır. Böylece insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar.

Kuruluşundan itibaren ‘Çevre Dostu Üretim Teknolojileri’ ni kullanarak üretim yapan YÜCEL AŞ, çevre sağlığına olan duyarlılığını, çevre sağlığına olan hassasiyetini yeni sistem standartlarına yönelik Ar-Ge çalışmaları, projeleri, tecrübeli teknik ekibi ile sürekli bu yönde çalışmalar yaparak üretim proseslerini çevre dostu olma yönünde geliştirmeye devam etmektedir.

Yeni ürün kataloğumuzu incelediniz mi?

Delta Stadyum Koltukları hakkında daha fazla bilgi almak ve projelerimizi incelemek için kataloğumuzu indirin!

  • Referans Ağı

    Dünyada tamanlanan çok sayıda proje

  • Çözüm Odaklılık

    Projeden kuruluma aklıcı ve pratik çözümler.

  • Ar-ge

    Yenilikçi ve inovatif fikirlerlerle ürün geliştirme